Ballina Autorët Postime nga Filozofia

Filozofia

173 POSTIME 0 KOMENTET

MË TË POPULLARIZUARAT

MË TË LEXUARAT

Miti dhe e vërteta: Cilat janë vlerat e Marksit në shekullin...

Figura e Marksit është shumë kontroverse. Jetonte në një shtëpi të ftohtë dhe pa kushte, ndërsa kohën më të madhe e shpenzonte duke lexuar...

25 thënie nga Sigmund Freud!

Pse na duhet filozofia?

Thënie nga Erich Fromm!