Jeni duke i kërkuar mesazhet më të mira romantike dhe thëniet e dashurisë, që t’ia shkrini zemrën gruas suaj dhe ta bëni atë të ndihet vërtet e veçantë?

Epo, mos shiko më, sepse ne kemi rregulluar listën përfundimtare të mesazheve dhe citimeve të thella të dashurisë për të shprehur dashurinë tënde të vërtetë dhe të sinqertë për gruan tënde të veçantë!

Në botën e sotme të ngjeshur moderne, ne shpesh harrojmë të shprehim dashurinë dhe t’u tregojmë të dashurve tanë sa shumë kujdesemi për ta.

Shpesh presim raste të veçanta si Dita e Shën Valentinit për të befasuar të dashurin tonë me gjeste romantike, edhe pse e dimë se këtë duhet ta bëjmë më shpesh.

Secili burrë i mirë e di se dashuria e jetës së tyre meriton të përkujtohet rregullisht se sa e bukur dhe e veçantë është – nga brenda dhe jashtë.

Ju mund t’i dërgoni asaj këto citate romantike dhe mesazhe dashurie si një mesazh me tekst, t’i shkruani ato në një copë letër dhe t’i vendosni në një zarf të lezetshëm, ose mund t’i ngjisni letrën në pasqyrë për ta befasuar atë.

Cilëndo ide që e zgjidhni, një gjë është e sigurt: Do ta bëni që ajo të ndjehet e veçantë dhe e dashur!

Pra, le të shohim se çfarë kemi:

 1. “Ndikimi i dashurisë suaj është i pamohueshëm. Më ka bërë të kuptoj se sa shumë ju adhuroj. Jeta ime me ju i ka shndërruar ëndrrat e mia në realitete.”

 

 1. “Kur është ftohtë, dashuria juaj mban zemrën time më ngrohtë. Kur është nxehtë, dashuria juaj shkrin shpirtin tim dhe më mban të sigurt. S’kam ç’të bëjë tjetër përpos të të dua përgjithmonë.”

 

 1. “Ju e mbushni të gjithë zbrazëtinë në zemrën time. Unë jam shumë mirënjohës që ju kam në jetën time. Të dua shumë!”

 

 1. “Ka një oqean në sytë e tu dhe unë mund ta shoh veten brenda tij. Është e pamundur të matësh thellësinë e dashurisë që e ndiej për ty.”

 

 1. “Unë jam mirënjohës që je e kujdesshme, jam mirënjohës që je e kuptueshme. Unë jam mirënjohës sepse është shumë qejf prania jote rreth meje, por mbi të gjitha ju jam mirënjohës që je gruaja ime. Unë të dua!”

 

 1. “Ju jeni ajo grua që i shndërroi papërsosmëritë e mia në përsosmëri, thjesht nga prekja e dashurisë suaj. Të dua gruaja ime e dashur!”

 

 1. “Unë nuk e di se sa e gjatë do të jetë jeta ime, por e di që çdo sekondë do të vlejë sa një jetë, sepse do atë të e kalojë me ju.”

 

 1. “Unë ju dua dhe ky është fillimi dhe fundi i gjithçkaje.”

 

 1. “Ka vetëm një lumturi në këtë jetë, të duash dhe të jesh i dashur”.

 

 1. “Unë do të dëshiroja të shpikja një gjuhë të re dashurie. Fjalët në fjalorin tim nuk janë të mjaftueshme për të treguar se sa shumë të dua.”

 

 1. “Zemra juaj është plot dashuri dhe përzemërsi. Duart tuaja janë gjithmonë të kujdesshme. Unë jam me fat që ju kam si gruan time.”

 

 1. “Unë nuk i kam të gjitha fjalët për të shprehur se sa shumë ke kuptim ti për mua. Mund të them vetëm se ti je qendra e jetës sime dhe gjithçka tjetër sillet rreth dashurisë sonë për njëri-tjetrin.”

 

 1. “Ëndërroja që ti të ishe i mi, dhe pastaj u zgjova duke buzëqeshur sepse kuptova që nuk ishte ëndërr. Ti je tashmë imi!”

 

 1. “Kur të shikoj, pyes veten nëse bëra diçka vërtet të mirë për të marrë një dhuratë kaq të mrekullueshme nga Zoti. Ju keni qenë një bekim në jetën time dhe kjo është vetëm për të të thënë se të dua.”

 

 1. “Ajo që më së shumti e dëshiroj për shtëpinë time është ai me të cilin e ndaj shtëpinë”.

 

 1. “Ju mund t’i bëni retë të shkojnë larg dhe të pikturojnë qiellin me ngjyrat më të ndritshme të dashurisë sonë!”

 

 1. “Për shkak teje, e kam gjetur kuptimin e vërtetë të jetës sime, që nga dita kur jeni martuar me mua. Unë të dua, gruaja ime e bukur! “

 

 1. “Unë më shumë do të preferoja të ndaja një jetë me ty, sesa të përballoja vetëm të gjitha epokat e kësaj bote.”

 

 1. “Shija e dashurisë është e ëmbël, kur zemrat si tonat takohen.”

 

 1. “Ti je bërë përsoshmërisht për tu dashuruar – dhe sigurisht që të kam dashur, vetë idenë për ty, për tërë jetën time.”

 

 1. “Arritja ime më e madhe ishte aftësia ime për të qenë në gjendje ta bindja gruan time të martohej me mua.”

 

Mesazhe të dashura mirëmëngjesi për gruan tuaj

 

 1. “Çdo mëngjes që zgjohem dhe ju shoh duke fjetur, ju puth butësisht duke u kujdesur që të mos ju zgjoj, por ndonjëherë ju kap duke qeshur. Kjo është pjesa më e mirë e ditës sime. Mirmengjesi i dashur. “

 

 1. “Çdo ditë, ndërsa hap sytë, ju jeni gjëja e parë që më vjen në mendje. Dhe posa të përdredhem dhe tundem për t’ju parë, zemra ime nxehet. Mirëmëngjes dashuri. “

 

 1. “Mirëmëngjes gruaja e dashur, shpresoj se dita juaj është po aq e mrekullueshme sa ju.”

 

 1. “Mirëmëngjes për gruan më të bukur në këtë botë. Ti je mbretëresha e zemrës sime dhe nuk mund ta imagjinoj jetën time pa ty. “

 

 1. “Më jep krenari të jashtëzakonshme të shoh se po fle paqësisht përkrah meje. Unë të premtoj se do t’ju mbroj dhe do jem gjithmonë pranë jush. Mirmengjesi e dashur.”

 

 1. “Mirëmëngjesi për dashurinë e jetës sime. Shpresoj se dita juaj është e ndritshme dhe se do të shkoni një hap më afër arritjes së ëndrrave tuaja. “

 

 1. “Zgjimi pranë jush çdo mëngjes është një nga kujtimet e mia të përditshme që jeta ime është e bukur. Mirëmëngjes i dashur dhe uroj ta keni ditën më të mirë. “

 

 1. “Një mëngjes shumë i mirë për dashurinë e jetës sime. Me këtë mesazh të thjeshtë, dua t’ju kujtoj se sa e rëndësishme jeni dhe se mund të arrini gjithçka që dëshironi në këtë ditë. Unë të dua.”

 

 1. “A e dini se çfarë më motivon të zgjohem çdo ditë? Ti! Po, gjithmonë sigurohesh të zgjohensh para meje, dhe bësh gjithçka gati. Unë jam me fat që të kam në jetën time. Mirëmëngjes e ëmbël.”

 

 1. “Pavarësisht se sa e stresuar është jeta, gjithçka zhduket sapo zgjohem me zërin tënd të dashur dhe fytyrën tënde të qeshur. Mirëmëngjes o rreze dielli.”

 

 1. “E urrej kur alarmi bie dhe unë duhet të zgjohem dhe të largohem nga ti. Mirëmëngjes e dashur.”

 

 1. “Grua e dashur, unë duhet të jem personi më me fat në këtë botë, që e kam një grua të dashur dhe mirëkuptuese. Faleminderit për gjithë mbështetjen dhe kujdesin. Mirëmëngjesi zemër e ëmbël.”

 

 1. “Zgjohu, e dashur! Është një ditë e re dhe e ndritshme, dhe burri juaj po pret të pijë kafen e tij me ty. Mirëmëngjes.”

 

 1. “Fjalët nuk janë të mjaftueshme për të përshkruar ndjenjën e zgjimit pranë gruas më të bukur në botë. Mirëmëngjes, grua e dashur.”

 

 1. “Mirëmëngjes mirëmëngjes. Çdo ditë është një mundësi tjetër për të treguar dhe shprehur mirënjohjen time që të kam në jetën time. Ti thjesht je më e mira!”

 

 1. “Mëngjesi do të mbetet pjesa më e mirë e ditës sime sepse zgjohem për të parë fytyrën më të bukur. Është e vështirë ta besosh se kam jetuar gjithë ato vite pa ty. Nuk mund të pres që të të shoh në mbrëmje. “

 

 1. “Për gruan time të dashur. Ju jeni gjëja më e mirë në mëngjes. E vlerësoj faktin që ju jeni gjëja e parë që shoh në mëngjes dhe gjëja e fundit që e shoh në mbrëmje. Jam mirënjohës për ty.”

 

E dua gruan time

 

 1. “Ndaj njëri-tjetrit, ne kemi bërë shumë premtime të bukura. Por ato më të mirat janë akoma brenda zemrës sime, duke e pritur kohën e duhur. Unë të dua.”

 

 1. “Po të isha një celular, ti do të ishe mbushësi. Pa ty do të vdisja. Unë të dua.”

 

 1. “Mishërimi i romancës, kulmi i angazhimit dhe thelbi i lumturisë martesore, është jeta jonë martesore. Unë të dua.”

 

 1. “Nëse jeta jonë do të ishte një anije, unë do ta quaja DASHURO PËRGJITHMONË.”

 

 1. “Unë të dua, jo vetëm për atë që ti je, por edhe për atë që unë jam kur jam me ty.”

 

 1. “S’kam fjalë për ta përshkruar se sa shumë ke kuptim ti për mu. E tëra që mund të them është se jeta ime rrotullohet rreth teje … dhe asgjë tjetër nuk ka rëndësi!”

 

 1. “Ti nuk je thjesht nëna e fëmijëve të mi, por edhe rrahja e zemrës time. Ti je, jo vetëm mbretëresha e kësaj familje, por edhe gruaja e ëndrrave të mia. Unë të dua.”

 

 1. “Nuk ka rëndësi se sa vite kalojnë, fluturimi i dashurisë sonë do të fluturojë gjithmonë lart. Unë të dua.”

 

 1. “Ti i ke bërë papërsosmëritë e mia të duken të përsosura dhe të gjitha mangësitë e mia të duken të plota. Unë nuk e di se si do të jem në gjendje t’ju falënderoj për gjithçka që keni bërë. Por unë të premtoj, kurrë nuk do të ndalem së provuari. Unë të dua.”

 

 1. “Unë nuk e di se sa gjatë do të jetoj, por e di se çdo sekondë do të vlejë sa një jetë, sepse po i kalojë me ty. Të dua.”

 

 1. “Pasi u martova me ju gjatë gjithë këtyre viteve, unë kam zhvilluar një humbje të shkurtër të kujtesës. Sa herë që ndez atë buzëqeshje të ndjeshme tënden, unë jam i trokitur nga shqisat e mia. Unë të dua.”

 

 1. “Nëse do më duhej të zgjedhja mes të qeshurit së bashku dhe të qarit së bashku, unë do ta zgjedhje qarjen, sepse kur do të doja të ju lejoj të qani e vetme.”

 

 1. “Unë nuk e di përkufizimin zyrtar të fjalës“Grua”, por për mua kjo do të thotë – Gruaja që është e pavarur, argëtuese e dashur dhe përjetësisht e dashuruar me mua. Ju përshtatet në mënyrë të përsosur ky përkufizim. Unë të dua.”

 

 1. “Nëse do të më jepej vetëm një dëshirë, do të kërkoja një jetë më të gjatë. Numri i viteve që jam i destinuar t’i jetoj në këtë planet mund të mos jetë i mjaftueshëm për mua për t’ju thënë se sa ju dua. “

 

 1. “Rënia në dashuri me ty ishte momenti kur unë e fitova kauzën për të cilën do të luftoja dhe arsyen për të cilën do të jetoja. Të dua!”

 

 1. “Nëse tek fjala “Jetë” (Life), shkron “L” e zëvendësoni me shkronjën “Ë”, jeta bëhet grua. Kjo për faktin se jeta nuk ia vlen të jetohet pa një grua të bukur si ti. Të dua e dashur.”

 

 1. “Pavarësisht se sa e vështirë dhe ndëshkuese mund të ketë qenë dita, unë e di se do të shkoj në shtëpi tek personi më i bukur që ndonjëherë ka ekzistuar. Unë të dua.”

 

Mesazhe romantike për Natë të mire

 

 1. “Unë jam duke u përpjekur të fle, duke numëruar çdo yll. Por të gjithë duken të zbehtë sepse ti je ylli më i ndritshmi në jetën time. Natën e mirë zemra ime e lezetshme!”

 

 1. “Le t’ua këndojnë yjet një ninullë dashurie sonte, dhe hëna le të bëjë roje. Gjumë të mirë, zemër.”

 

 1. “Fjalët nuk mund të përshkruajnë sa të dua dhe të adhuroj ty. Ne kemi pasur një nga ditët më të mira të jetës sonë dhe është lutja ime që do të kemi ditë të tilla për pjesën tjetër të jetës sonë. Natën e mirë, zonjë e drejtë! “

 

 1. “Përderisa edhe një ditë tjetër po merr fund, unë dua të falënderoj Zotin që më bekoi me ty. Unë gjithmonë do të të dua e dashur ime. Natën e mirë.”

 

 1. “Pavarësisht se sa shumë mundohesh, ëndrrat e tua nuk mund të jenë kurrë më të ëmbla se sa të mijat … sepse unë ëndërroj për TY. Natën e mirë zemra ime e ëmbël!”

 

 1. “Gruaja ime e dashur, çdo ditë, çdo moment të jetës sime dua ta kaloj në krahët me puthjet dhe përqafimet e tua të ngushta. Natën e mirë jeta ime “

 

 1. “Përderisa shkoni në shtrat, dijeni që kjo natë nuk do të zgjasë përgjithmonë, por dashuria jonë po. Ju jeni gjëja më e mirë në jetën time, e dashur. Të dua shumë. Natën e mirë.”

 

 1. “Duke parë shkëlqimin rrezatues të Hënës që kërcen mbi fytyrën tuaj të bukur, të gjitha shqetësimet e jetës sime zhduken pa gjurmë. Unë të dua ty, natën e mire.”

 

 1. “Hej, fytyrë e bukur. Shpresoj se sot ka qenë ditë e mirë për ju. Kam menduar për ty se sa ndikim ke mbi mua. Do të rri shtrirë pranë teje kur të zgjoheni. Natën e mirë.”

 

 1. “Gjatë mëngjesit ju jeni dielli im që mbush ditët e mia me rrezet e mrekullueshme dhe gjatë natës ju jeni hëna ime që i shpërndan të gjitha dhimbjet e mia me dritën e saj. Natën e mirë dashuria ime!”

 

 1. “Çdo natë bëhet e veçantë për mua sepse ti natën je me mua pas një dite të gjatë dhe stresuese. Ju uroj një natë shumë të mirë. “

 

 1. “Gjëja më e bukur për çdo natë është të jesh me ty. Natën e mirë dashuria ime.”

 

 1. “Qielli mund të ketë kaq shumë yje, por bota ime të ka vetëm ty. Gjumë të ëmbël shpirt.”

 

 1. “Unë do të dëshiroja të isha aty për të të mbajtur fort, se vend se nga largësia të uroja natën e mirë.”

 

 1. “Zonja ime e ëmbël, unë supozoj se dita juaj ka qenë po aq e bukur sa edhe ju. Flini dhe pushoni mirë, kështu që ju mund të zgjoheni të nesërmen më e re dhe energjike, për ditën e madhe që na pret. Natën e mirë.”

 

 1. “Natën e mirë, dashuria ime. Shpresoj të flini mirë dhe të keni ëndrrat më të mira. Të dua shumë. Nuk mund të pres që të të shoh në mëngjes. “

 

 1. “Përshëndetje, e dashur. Unë thjesht kam dashur t’ju tregoj se për ty kam menduar gjithë ditën. E bëfshi një natë të mrekullueshme dhe me ëndrra të këndshme. Të dua.”

 

Thënie për dashurinë e thellë

 

 1. “Unë e di kuptimin e dashurisë së vërtetë sepse ju ma treguat. Ju keni qenë me mua nëpër gjithçka, dhe nuk më keni treguar asgjë tjetër përveç dashurisë së pakushtëzuar. Faleminderit dashuria ime.”

 

 1. “Ju jeni shoku im më i mirë, shpatulla ime për t’u mbështetur, një person që unë e di se mund të mbështetem. Ju jeni dashuria e jetës sime, ju jeni një dhe e vetmja ime, ju jeni gjithçka për mua.”

 

 1. “Sa herë që shikoj fytyrën tënde të mrekullueshme, ndiej se zemra ime shkrihet në dashurinë tënde. Unë thjesht nuk mund të ndalem së menduari për ju. Të dua.”

 

 1. “Kur e shoh fytyrën tënde, shkëlqen edhe dita më e errët e jetës sime. Dashuria juaj është drita që ndriçon rrugën time. Ti je një dhuratë nga parajsa për të më shkëlqyer mua. Unë të dua, e dashur!”

 

 1. “Dashuria juaj është ushqim për zemrën, mendjen dhe shpirtin tim pa të cilën nuk mund të mbijetoj asnjë sekondë. Ti e di që zemra ime rreh për ty dhe vetëm për ty. Gruaja ime e dashur, unë të dua.”

 

 1. “Kur të mbaj në krahët e mi, ende mund ta ndiej zemrën tënde duke rrahur shpejt, duke kujtuar kohërat kur u takuam për herë të parë. Kjo dashuri që ndiejmë është akoma këtu dhe nuk do të venitet kurrë!”

 

 1. “Me ju mund të jem më i miri, dhe kurrë nuk shqetësohem për të gjykuar, sepse ti je gjysma ime më e mirë në kuptimin më të mirë. Unë të dua!”

 

 1. “Herën e parë që ju pashë, kuptova se do të ishit diçka e veçantë në jetën time. Ju jeni gruaja që më dha një arsye për të jetuar, kështu që ju keni zemrën dhe dashurinë time.”

 

 1. “Unë dua të plakem me ty dhe të kaloj pjesën tjetër të jetës sime ashtu si ne premtuam. Unë nuk mund ta imagjinoj një shok tjetër të përsosur të shpirtit përveç teje dhe do ta them këtë pa drojë.”

 

 1. “Në qoftë se ndonjëherë harroni: Unë kurrë nuk pushoj së menduari për ty.”

 

 1. “Ju jeni dhurata më e mirë që kam marrë ndonjëherë në jetën time dhe është për shkakun tuaj që unë dua të punoj shumë dhe të ec përpara në jetën time”.

 

 1. “Shpesh e pickojë veten për të parë nëse jam duke ëndërruar. Është e pabesueshme për mua të kem një jetë kaq të përsosur dhe një grua e përsosur si ty. Të dua e dashur.”

 

 1. “Statusi im i marrëdhënies së përhershme – i zënë përgjithmonë nga gruaja më e mrekullueshme në këtë univers. Të dua!”

 

 1. “Gruaja ime e dashur, je akoma ti ajo për të cilën mendoj kur zgjohem në mëngjes dhe para se të shkoj në shtrat natën, të dua shumë”.

 

 1. “Mjeku më tha që antioksidantët dhe acidet yndyrore omega-3 janë të rëndësishme për jetëgjatësinë time. Por unë mendoj se gjithçka që nevojitet për ti shtuar vite jetës sime është dashuria e ndaj gruas sime të dashur. Të dua.”

 

 1. “Zemra ime është marrë përgjithmonë nga gruaja më e mrekullueshme në këtë botë dhe atë grua unë e quaj gruaja ime e ëmbël. Unë të dua tani dhe do të të dua përgjithmonë!”

 

 1. “Nuk do ta dëshiroja një tjetër. Ti je gruaja më e mirë nga të gjitha.”

 

 1. “Çdo histori dashurie është e bukur, por e jona është e preferuara ime.”

 

Urime të ëmbla ditëlindjeje për gruan tënde

 

 1. “Gëzuar ditëlindjen – është dita kur ëndrrat e juaj të realizohen. Le të jetë jeta juaj e mbushur me dashuri dhe lumturi! “

 

 1. “Çdo vit me ju është më i mirë se viti paraprak. Faleminderit për këtë, e dashur!”

 

 1. “Unë e di që ju keni shumë gjëra për të bërë, kështu që unë do të shkoj përpara dhe t’i heq ato nga duart tuaja dhe t’i bëj ato për ju. Gëzuar Ditëlindjen. Të dua!”

 

 1. “Nuk do ta harroj kurrë atë shkëlqim në syrin tuaj që më bëri të dashurohem me ju. Gëzuar ditëlindjen dashuria ime! Asnjëherë nuk e ke humbur atë shkëlqim.”

 

 1. “Ju jeni i sjellshëm, i mahnitshëm, fantastik, i bukur dhe seksi. Jam shumë i lumtur që u martova me ty. Gëzuar ditëlindjen, dashuri!

 

 1. “Qoftë e gjithë jeta juaj e mbushur me kujtime të dashura! Gëzuar ditëlindjen, e dashur! Le të kalojmë një vit të lumtur dhe të dashur.”

 

 1. “Unë besoj se Zoti ju krijoi që unë të të dua dhe të kujdesem për ty. Gëzuar ditëlindjen dashurisë së parë dhe të vetme të jetës sime!”

 

 1. “Gëzuar ditëlindjen për gruan më të dashur, më të bukur dhe më të mirë!”

 

 1. “Qoftë e vërtetë çdo dëshirë e juaja. Gëzuar ditëlindjen, e dashur. Unë të dua.”

 

 1. “Është një ditëlindje tjetër për ju, dhe një vit tjetër sëbashku. Faleminderit që je me mua dhe urime ditëlindjen e dashur.”

 

 1. “Një herë në jetë, dikush takohet me dikë, por unë kam pasur fatin të martohem me këtë “dike” të veçantë! Shpresoj të keni një ditëlindje të bukur. Gëzuar Ditëlindjen e dashur.”

 

 1. “Gruaja ime e dashur, ditëlindja juaj mund të jetë aq e lumtur sa më ke bërë ti mua. Gëzuar ditëlindjen!”

 

 1. “Gëzuar ditëlindjen për gruan e vetme që unë e di që kurrë nuk plaket dhe gjithmonë duket kaq joshëse!”

 

 1. “Unë ju kam blerë këtë tortë sepse është po aq e ëmbël dhe e mrekullueshme sa ju. Gëzuar ditëlindjen, dashuria ime e bukur.”

 

 1. “Unë jam me fat që të shoh ty duke buzëqeshur çdo ditë dhe jam edhe më me fat të të quaj “e imja”. Shpresoj të keni ditëlindjen më të mirë që ndonjëherë ke pasur!”/filozofia.al

Përgatiti: filozofia.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu